SGDD-ASAM’dan Türkiye Varşova Büyükelçiliğine ve Polonya Türk Kültür ve Dayanışma Derneğine  Ziyaret

SGDD-ASAM Türkiye'nin Varşova Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat’ı makamında ziyaret ederek SGDD-ASAM’ın Ukrayna krizine yönelik yürüttüğü insani yardım çalışmaları hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu.

Ukrayna krizine yönelik çalışmalarına devam eden SGDD-ASAM, Polonya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği (TÜRKPOL) Başkanı Dr. Mehmet Göktürk İplikçioğlu’nu derneğin genel merkezinde ziyaret ederek önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek olan iş birliği ve projeler üzerine görüşmeler gerçekleştirdi.

SGDD-ASAM ve Polonya Göç Forumu Vakfı (PMF) İş Birliği Anlaşması İmzaladı

SGDD-ASAM ve PMF, Polonya içerisinde ve Ukrayna’nın komşu ülkelerinde insani yardım operasyonlarına destek vermek amacıyla iş birliği anlaşması imzaladı.

İş birliği anlaşması karşılıklı fikir alışverişini, deneyim paylaşımını, sığınmacılar ve mülteciler için geliştirilebilecek iyi uygulamalar ile personelin, kurumların ve belediyelerin kapasitelerini geliştirmeyi hedefliyor.

Göç alanındaki proje ve programların geliştirilmesini amaçlayan iş birliği anlaşmasında eğitimler aracılığıyla insani yardım, kapasite geliştirme ve koruma faaliyetlerinin desteklenmesi amaçlanıyor.

Daha Fazla Bilgi

Dünya Engelliler Günü Sesli Fotoğraf Sergisi

Yaklaşık 4 milyon mülteciye ev sahipliği yapan Türkiye’de yaşayan, neredeyse her beş mülteciden biri engelli. Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu, UNFPA Türkiye; Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği’nin (SGDD-ASAM) iş birliği ve Avrupa Birliği insani yardım fonlarının desteğiyle, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında hazırlanan Sesli-Fotoğraf Sergisinin açılışını yaptı. Engelli mültecilerin kendi çektikleri fotoğraflardan oluşan ve her fotoğrafın Türkçe, İngilizce, Arapça ve Farsça olarak sesli ve yazılı betimlemeleri eşliğinde açılan sergi, 2-5 Aralık tarihlerinde Ankara CerModern’de ziyaret edilebilecek.

Devamını Oku