BAĞIŞ

Nasıl Destek Olabilirim?

Sizler de derneğimiz tarafından yürütülen faaliyetlere destek olabilirsiniz. Yapacak olduğunuz bağışlar doğrudan ve dolaylı olarak Türkiye genelindeki sığınmacı ve mülteciler için kullanılacaktır. Bağışların mülteci ve sığınmacılara ulaştırılmasında hassas gruplar olarak nitelendirilen engelliler, yalnız kadınlar ve yalnız ebeveynler, LGBTI Bireyler, refakatsiz ve ayrı düşmüş çocuklar, yaşlı bireyler, kronik hastalar, cinsel ve cinsiyete dayalı şiddet mağdurları ve ayrım gözetmeyen şiddet mağdurları öncelik sahibidir.

Bağışlar Hangi Alanlarda Değerlendirilir?

• Nakdi yardım: Gelen talepler doğrultusunda kişilerin içinde bulunduğu hassasiyet durumu değerlendirilerek bir seferlik maddi yardım yapılabilir. Bunun yanı sıra doğabilecek diğer acil ihtiyaçlar da bu alandan karşılanır.

• Gıda paketi / Alışveriş kartı yardımı: Hassas durumda oldukları tespit edilen aile ve bireylere gıda, temizlik, kişisel bakım gibi ihtiyaçlarını karşılamaları için gıda paketi veya alışveriş kartı verilir. Verilen kartlarla alkol ve sigara alınamamaktadır.

• Çocuklar için oyuncak ve kırtasiye yardımı: Okul öncesi ve okul çağındaki çocuklara oyuncak ve kırtasiye paketi gibi yardımlar yapılır. Bu yolla çocukların gelişimlerinde önemli bir yeri olan oyun oynama ve el becerilerini geliştiren resim yapma gibi faaliyetlere destek olmak amaçlanır.

• Sağlık hizmetleri ve ilaç yardımı: Kronik ve uzun süreli hastalık durumlarında ödeme gücü olmayan mülteci ve sığınmacıların hastane yatış bedeli, ilaç, gözlük, protez ve tekerlekli sandalye gibi ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılır.

• Dernek tarafından gerçekleştirilen uyum faaliyetlerine destek: Mülteci ve sığınmacılar için sosyal uyumu ve toplumsal farkındalığı arttırmayı amaçlayan Geleneksel 8 Mart Kapadokya Kadın Buluşması, Çocuk Şenliği Mülteci Film Günleri gibi etkinlikler, bilgilendirme toplantıları ve seminerlerin düzenlenmesinde kullanılır.

Desteklerinizi TR22 0004 6007 4488 8000 0756 46 IBAN numaralı banka hesabına yukarıdaki bağış alanlarından birini belirterek veya genel bağış bilgisi ile verebilirsiniz.

BANKA BİLGİLERİ
Sığınmacı ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği
Akbank T.A.Ş. Ümitköy Şubesi
Hesap numarası: 0744 – 0075646
IBAN: TR22 0004 6007 4488 8000 0756 46

                                         Desteğiniz için teşekkür ederiz!