Ara
Close this search box.

Gaziantep’te “Dünya Çocuk Günü” Coşkusu

Çocuklar arasında ortak duygular oluşmasını, ulusların barış içinde yaşama özlemlerinin pekişmesini amaçlayan Dünya Çocuk Günü etkinliklerinde çocuklar doyasıya eğlendi.
Gaziantep Dünya Çocuk Günü

Gaziantep’te “Dünya Çocuk Günü” Coşkusu

Çocuklar arasında ortak duygular oluşmasını, ulusların barış içinde yaşama özlemlerinin pekişmesini amaçlayan Dünya Çocuk Günü etkinliklerinde çocuklar doyasıya eğlendi.

T.C. Gaziantep Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD-ASAM) iş birliğiyle düzenlenen Dünya Çocuk Günü etkinlikleri, “Sevginin Merkezi” sloganıyla anılan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde 250 çocuğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Gaziantep Vali Yardımcısı Salih Altınok, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Mehmet Berk, Gaziantep İl Göç İdaresi Müdürlüğü Uyum ve İletişim Grup Başkanı Yasin Durmuş ve SGDD-ASAM Güneydoğu Anadolu Bölge Koordinatörü Hasan Can Pala’nın açılış konuşmalarıyla başlayan programda SGDD-ASAM Gaziantep Al Farah Çocuk Korosu sahne aldı. Koronun Türkçe ve Arapça olarak seslendirdiği şarkılara eşlik eden yüzlerce çocuğun gülen yüzleri salondaki tüm katılımcılara mutlu anlar yaşattı.

Magic for Smiles – Jamie Balfour

Çocuklar Sihir Dünyasının Kapılarını Araladı

Özellikle savunmasız ve hassas durumdaki çocuklar için çalışmalar gerçekleştiren ve “Magic for Smiles” adlı organizasyonun kurucusu Jamie Balfour’un sihirbazlık numaraları ile devam eden programda, çocuklar Balfour’un sahne performansına etkin katılım gösterdi. Çocukların hayal güçlerini geliştirmede önemli bir etkiye sahip olan illüzyon sanatını interaktif olarak deneyimleyen çocuklar, sihir dünyasının kapılarını araladı.  

Çoğunluğu Afganistanlı, Hintli, Iraklı, İranlı, Hintli, Özbekistanlı, Suriyeli, Yemenli ve Türk olmak üzere pek çok farklı milletten oluşan yüzlerce çocuk ve yetişkin izleyici, “duygusal farklılıklarla şarkı söylemek” misyonuyla kurulan Belcanto Orkestrası ve Engelsiz Yaşam Merkezi Korosu’nun sahne aldığı performansta doyasıya eğlendi.

Ukrayna’daki Refakatsiz Çocuklara Moral Mektupları Yazıldı    

Engelsiz Yaşam Merkezi’nin açık alanında devam eden kutlamalarda çocuklar, maskot ve palyaçolar eşliğinde halat çekme, çuval yarışı, yumurta yarışı, parkur oyunları, yüz boyama ve balon katlama oyunları oynadı. Açık alanda aynı zamanda eş zamanlı olarak mozaik yapımı, seramik boyama ve mektup yazımı atölyeleri gerçekleştirildi. Ukrayna’daki refakatsiz çocuklara iletilmesi için katılımcı çocuklar tarafından mektuplar kaleme alındı. Savaştan ve yıkımdan kurtularak yeni ve güzel bir yaşamı deneyimleyen çocuklar, Ukraynalı akranlarına moral ve motivasyon sağlaması için düşüncelerini satırlara döktü.

Duyuru

İstanbul Temsilciliğimiz Okmeydanı'nda bulunan yeni binamızda hizmetlerine devam ediyor.

Duyuru

SGDD-ASAM İstanbul Temsilciliği Danışma Hattı hafta içi 09.00-12.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.