“Herkesin Yüzünde Bir Küçük Tebessüm Olmalı”

SGDD-ASAM Al Farah Çocuk Korosundan Dünya Kız Çocukları Günü Mesajı
Al Farah Çocuk Korosu, TRT Çocuk ekranlarında!

Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD-ASAM) ve UNICEF iş birliğiyle kurulan Al Farah Çocuk ve Aile Destek Merkezlerinde Suriyeli, Iraklı, Afgan ve Türk çocukların bir araya gelmesiyle kurulan SGDD-ASAM Al Farah Çocuk Korosu 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’ne özel olarak Tebessüm şarkısını seslendirdi.

SGDD-ASAM Al Farah Çocuk Korosu Dünya Kız Çocukları Günü’ne dikkat çekmek, kız çocuklarının güçlenmesini sağlamak ve eğitimin kız çocuklarının hayatında yarattığı farkı ortaya koyma amacıyla seslendirdiği Tebessüm şarkısı “Bi’ merhaba ile selamladım insanları, okul yolunda gördüğüm minik karıncayı” dizeleriyle okul yolculuğunu anlatıyor. Şarkıdaki “Herkesin Yüzünde Bir Küçük Tebessüm Olmalı” sözleri ise çocukların tüm insanları mutlu görme isteğini anlatarak dinleyicilerine umut aşılıyor.

Daha Fazla Bilgi

Dünya Engelliler Günü Sesli Fotoğraf Sergisi

Yaklaşık 4 milyon mülteciye ev sahipliği yapan Türkiye’de yaşayan, neredeyse her beş mülteciden biri engelli. Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu, UNFPA Türkiye; Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği’nin (SGDD-ASAM) iş birliği ve Avrupa Birliği insani yardım fonlarının desteğiyle, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında hazırlanan Sesli-Fotoğraf Sergisinin açılışını yaptı. Engelli mültecilerin kendi çektikleri fotoğraflardan oluşan ve her fotoğrafın Türkçe, İngilizce, Arapça ve Farsça olarak sesli ve yazılı betimlemeleri eşliğinde açılan sergi, 2-5 Aralık tarihlerinde Ankara CerModern’de ziyaret edilebilecek.

Devamını Oku