Migrant TV tanıtım programına yoğun ilgi

Göç İdaresi Başkanlığı Uyum ve İletişim Genel Müdürü Dr. Gökçe Ok, Taipei Ekonomi ve Kültür Misyonu Temsilcisi Volkan Chih-Yang Huang ve SGDD-ASAM Genel Koordinatör Yardımcısı Buket Bahar Dıvrak’ın açılış konuşmalarıyla başlayan Migrant TV Tanıtım Programında, katılımcılara yeni yayın dönem stratejileri anlatıldı.

TGRT Haber Ankara Temsilcisi Ercan Gürses ve Show TV Haber Ankara Temsilcisi Faruk Demirel, SGDD-ASAM Genel Koordinatör Yardımcısı Av. Ayşegül Yalçın Eriş moderatörlüğünde gerçekleşen “Göç ve Sığınma Alanında Medya” oturumunda, sığınmacıların toplumla olan uyumunun tesisinde büyük öneme sahip olan medyada doğru terminoloji kullanımı, haber dilindeki etik yaklaşım ve sığınmacıların medyada temsilini değerlendirdi.


Birleşmiş Milletler temsilcilerinin, Büyükelçiliklerin ve uluslararası kuruluşların katılım sağladığı programda, Migrant TV’nin yeni kurulan stüdyoları ve geliştirilen teknik altyapısı ziyaretçilere tanıtıldı.

Daha Fazla Bilgi

Jamala şarkılarını Ukraynalı çocuklar için söyledi

Antalya Açık Hava Tiyatrosu, Ukraynalı savaş mağduru çocuklar için söylenen şarkılarla yankılandı. Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD-ASAM) ile Savaşsız Çocukluk (Childhood Without War) proje yönetimi iş birliğinde düzenlenen konserde önce Ukraynalı çocuklar dans gösterisi yaptı, ardından sahneye çıkan Ukraynalı şarkıcı Jamala müzikseverlere keyifli dakikalar yaşattı.

Devamını Oku