Migrant TV tanıtım programına yoğun ilgi

Göç İdaresi Başkanlığı Uyum ve İletişim Genel Müdürü Dr. Gökçe Ok, Taipei Ekonomi ve Kültür Misyonu Temsilcisi Volkan Chih-Yang Huang ve SGDD-ASAM Genel Koordinatör Yardımcısı Buket Bahar Dıvrak’ın açılış konuşmalarıyla başlayan Migrant TV Tanıtım Programında, katılımcılara yeni yayın dönem stratejileri anlatıldı.

TGRT Haber Ankara Temsilcisi Ercan Gürses ve Show TV Haber Ankara Temsilcisi Faruk Demirel, SGDD-ASAM Genel Koordinatör Yardımcısı Av. Ayşegül Yalçın Eriş moderatörlüğünde gerçekleşen “Göç ve Sığınma Alanında Medya” oturumunda, sığınmacıların toplumla olan uyumunun tesisinde büyük öneme sahip olan medyada doğru terminoloji kullanımı, haber dilindeki etik yaklaşım ve sığınmacıların medyada temsilini değerlendirdi.


Birleşmiş Milletler temsilcilerinin, Büyükelçiliklerin ve uluslararası kuruluşların katılım sağladığı programda, Migrant TV’nin yeni kurulan stüdyoları ve geliştirilen teknik altyapısı ziyaretçilere tanıtıldı.

Daha Fazla Bilgi

Dünya Engelliler Günü Sesli Fotoğraf Sergisi

Yaklaşık 4 milyon mülteciye ev sahipliği yapan Türkiye’de yaşayan, neredeyse her beş mülteciden biri engelli. Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu, UNFPA Türkiye; Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği’nin (SGDD-ASAM) iş birliği ve Avrupa Birliği insani yardım fonlarının desteğiyle, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında hazırlanan Sesli-Fotoğraf Sergisinin açılışını yaptı. Engelli mültecilerin kendi çektikleri fotoğraflardan oluşan ve her fotoğrafın Türkçe, İngilizce, Arapça ve Farsça olarak sesli ve yazılı betimlemeleri eşliğinde açılan sergi, 2-5 Aralık tarihlerinde Ankara CerModern’de ziyaret edilebilecek.

Devamını Oku