Ara
Close this search box.

Depremden Etkilenen Nüfusun Kamp Dışı Yerleşim Yerlerinde Ortaya Çıkan İhtiyaçlarının Karşılanması Projesi

Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ) finansal desteğiyle yürütülen “Depremden Etkilenen Nüfusun Kamp Dışı Yerleşim Yerlerinde Ortaya Çıkan İhtiyaçlarının Karşılanması Projesi” ile depremden en çok etkilenen iller arasında yer alan Adıyaman, Hatay ve Malatya’da depremzedelerin ihtiyaçlarına yönelik insani yardım faaliyetleri gerçekleştiriliyor.

Projede artan sıcaklıklarla birlikte ortaya çıkan ihtiyaçların karşılanması hedefleniyor. Bu kapsamda özellikle yetersiz hizmet alan ve ulaşılması zor olan kırsal ve kentsel alanlardaki ihtiyaç sahiplerine hijyen kiti, kıyafet kiti, vantilatör, içme suyu ve koruyucu branda dağıtımı gerçekleştiriliyor.

Dağıtımlar, SGDD-ASAM’ın deprem bölgesinde görevli saha ekipleri tarafından T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Daire Başkanlığı, Valilikler ve diğer ilgili mercilerle koordineli olarak yürütülüyor.

Dağıtımlar hanelere gerçekleştiriliyor ve her proje ilinden 500 aile ile birlikte toplamda 1500 aileye ulaşılması hedefleniyor. Proje kapsamında tamamlanacak olan faaliyetler sonucunda 6 bin ila 10 bin bireyin acil ihtiyaçlarının karşılanması bekleniyor.

Detaylar

Donorler

GIZ

Kapsam Alanı

Adıyaman, Hatay, Malatya

Çalışma Alanları

İhtiyaç Analizi, Koruma ve Düzensiz Göç

Duyuru

İstanbul Temsilciliğimiz Okmeydanı'nda bulunan yeni binamızda hizmetlerine devam ediyor.

Duyuru

SGDD-ASAM İstanbul Temsilciliği Danışma Hattı hafta içi 09.00-12.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.