Ara
Close this search box.

Kentli Mültecilere Yönelik Koruma, Saha Ziyaretleri ve Çözümler Projesi (deprem)

Kentli Mültecilere Yönelik Koruma, Saha Ziyaretleri ve Çözümler Projesi, Birleşmiş Milletler Mülteci Örgütü (UNHCR) iş birliği ile yürütülüyor. 6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli depremin ardından kapsamı genişletilen proje ile depremzedelere koruma hizmeti sunulmaya başlandı.

Proje kapsamında Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Şanlıurfa illerinde depremzedelerin koruma ihtiyaçları tespit ediliyor ve danışmanlık hizmeti verilerek gerekli yönlendirmeler yapılıyor.  Projede ayrıca deprem bölgesi haricindeki illerde hizmet veren saha ofisleri üzerinden de depremzedelere yönelik koruma hizmetleri sunuluyor. Bu çerçevede, 27 SGDD-ASAM temsilciliği üzerinden ihtiyaç sahibi depremzedelere ulaşılıyor.

Hukuki ve sosyal danışmanlık, sağlık danışmanlığı ile psikososyal destek hizmeti sağlanan projede, özel ihtiyaç sahibi depremzedeler için ihtiyaç analizi yapılıyor ve tespit edilen ihtiyaçlar karşılanıyor. Bilgilendirme oturumlarının düzenlenmesi ve toplulukların güçlendirilmesi için etkinliklerin gerçekleştirilmesi de proje bileşenleri arasında yer alıyor.

Detaylar

Donorler

UNHCR

Kapsam Alanı

Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Şanlıurfa

Çalışma Alanları

Koruma ve Düzensiz Göç, Psikososyal Destek, Sağlık, Sosyal Uyum

Duyuru

İstanbul Temsilciliğimiz Okmeydanı'nda bulunan yeni binamızda hizmetlerine devam ediyor.

Duyuru

SGDD-ASAM İstanbul Temsilciliği Danışma Hattı hafta içi 09.00-12.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.