Ara
Close this search box.

WFP SES ile Erken İyileşme Projesi

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP) iş birliğiyle yürütülen “WFP SES ile Erken İyileşme Projesi”, Pazarcık Depremi ve sonrasında yaşanan afetlerden etkilenen illerde yaşayan, deprem sebebiyle işsiz kalmış ve ihtiyaç sahibi depremzedelerin geçim kaynaklarına erişimini sağlamayı amaçlıyor.

Adıyaman, Gaziantep, Kahramanmaraş, Hatay ve Malatya başta olmak üzere depremden etkilenen 11 ilde yürütülen proje ile depremzedelerin istihdam koşullarına erişimi sağlanarak dayanıklılıklarının güçlendirilmesi hedefleniyor.

Saha ekiplerinin gerçekleştireceği çalışmalarla çalışma hayatına yönlendirilebilecek adayların ve potansiyel kurum iştirakleri ile firmaların tespit edilmesi planlanıyor. Geçim kaynaklarına erişimlerinin sağlanması amacıyla birlikte; depremzedelerin afet koşullarında ve benzer travmatik deneyimler sonrasında yeniden çalışma ortamına uyumlarının sağlanması; hizmet, imalat, tarım, bilişim gibi sektörlerdeki tecrübelerinin devamı için imkân sağlayarak yaşam becerilerinin güçlendirilmesi; özellikle mobil belediye mutfaklarında istihdam ile sıcak yemek temininin sürdürülmesi; psikososyal destek etkinlikleriyle proje yararlanıcılarının iyilik hallerinin artırılması da projenin bileşenleri arasında yer alıyor.

İstihdam sürecindeki verimliliği sağlamak üzere yararlanıcılar için “Beceri ve Nitelik Değerlendirmesi ile Potansiyel İşverenlerle Eşleştirme” çalışmasıyla birlikte sosyal becerilerin artırılmasına yönelik seminerlerin düzenlenmesi de hedefleniyor.

Detaylar

Donorler

World Food Programme

Kapsam Alanı

Adıyaman, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Şanlıurfa

Çalışma Alanları

Koruma ve Düzensiz Göç, Sosyal Uyum

Duyuru

İstanbul Temsilciliğimiz Okmeydanı'nda bulunan yeni binamızda hizmetlerine devam ediyor.

Duyuru

SGDD-ASAM İstanbul Temsilciliği Danışma Hattı hafta içi 09.00-12.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.