SGDD-ASAM sel felaketi nedeniyle Kastamonu’daydı

SGDD-ASAM Kastamonu’daki arama kurtarma ve iyileştirme çalışmalarına katıldı.

Batı Karadeniz bölgesinde başlayan aşırı yağışlar sonucunda Kastamonu, Bartın ve Sinop şehirlerinde meydana gelen selde çalışmalar sürüyor.

Bölgede yaşanan sel felaketinden hemen sonra saha çalışmalarına başlayan Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD-ASAM) arama kurtarma çalışmalarına destek oldu. SGDD-ASAM ekipleri ihtiyaç analizi çalışmaları sonucunda acil müdahale yardım malzemelerinin tedarik edilmesi ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını sağladı.

SGDD-ASAM olarak bir kez daha selde yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı diliyor ve yaralılara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Sahadaki özverili çalışmaları ve gösterdikleri iş birliği için Haluk Levent’e ve Ahbap Platformu’na teşekkür ederiz.

Daha Fazla Bilgi

Dünya Engelliler Günü Sesli Fotoğraf Sergisi

Yaklaşık 4 milyon mülteciye ev sahipliği yapan Türkiye’de yaşayan, neredeyse her beş mülteciden biri engelli. Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu, UNFPA Türkiye; Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği’nin (SGDD-ASAM) iş birliği ve Avrupa Birliği insani yardım fonlarının desteğiyle, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında hazırlanan Sesli-Fotoğraf Sergisinin açılışını yaptı. Engelli mültecilerin kendi çektikleri fotoğraflardan oluşan ve her fotoğrafın Türkçe, İngilizce, Arapça ve Farsça olarak sesli ve yazılı betimlemeleri eşliğinde açılan sergi, 2-5 Aralık tarihlerinde Ankara CerModern’de ziyaret edilebilecek.

Devamını Oku
EnglishFrenchGermanItalianTurkish