Ara
Close this search box.
KAPAK

0-8 Yaş Kırılgan ve Özel Gereksinimli Çocuklara ve Ailelerine Yönelik İhtiyaç Analizi

Dili: İngilizce
Yayınlanma Tarihi: 05/2024
Güncellenme Tarihi: 05/2024

Hakkında

Bu çalışma, erken çocukluk dönemi olarak bilinen 0-8 yaş arasındaki özel gereksinimli çocukların ve bakım verenlerinin ihtiyaçlarına ilişkin mevcut durum analizi, ulusal ve uluslararası düzeydeki yasal çerçeve ve desteklenmeleri gereken alanlardaki politika önerilerini içermektedir. Bu hassas ve önemli grubun karşılaştığı güçlükler ve ihtiyaçlar detaylı bir şekilde ele alınmış ve geleceğe
yönelik olarak kapsayıcı, sürdürülebilir ve gerçekçi çözüm önerileri sunulmuştur. Gereksinimlerin ve bulguların dikkatlice incelenmesi, evrensel çocuk haklarını benimseyen, tüm farklılıklarla birlikte uyum içinde yaşayan ve toplumsal refah seviyesi yüksek bir toplumun inşası açısından elzemdir.
SGDD-ASAM olarak dayanışma, adalet ve eşitlik ilkelerinin sadece ideal değil, yaşanmış gerçekler olduğu bir gelecek için bütünsel ve uyarlanabilir yaklaşımlar aracılığıyla, sürdürülebilir, kapsayıcı ve dirençli bir geleceğe giden yolculukta kimsenin geride kalmamasını sağlayarak boşlukları kapatmak, anlayışı teşvik etmek ve olumlu değişimde etkin bir rol almak amaçlanmaktadır.

Duyuru

İstanbul Temsilciliğimiz Okmeydanı'nda bulunan yeni binamızda hizmetlerine devam ediyor.

Duyuru

SGDD-ASAM İstanbul Temsilciliği Danışma Hattı hafta içi 09.00-12.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.