Yılın Basın Fotoğrafları SGDD-ASAM Özel Ödülü sahibini buldu

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği'nin (TFMD) bu yıl 37'ncisini düzenlediği "Yılın Basın Fotoğrafları 2021 Ödül Töreni gerçekleştirildi.

Törene, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Nikolaus Meyer-Landrut, SGDD-ASAM Genel Koordinatörü İbrahim Vurgun Kavlak ve çok sayıda siyasi parti ile sivil toplum örgütü temsilcisi katıldı. 

37 yıllık geçmişi ile Türkiye Foto Muhabirleri Derneği tarafından Türkiye’de düzenlenen en köklü fotoğraf organizasyonunda SGDD-ASAM Özel Ödülü Milliyet Gazetesi’nden Ozan Güzelce’nin Edirne Pazarkule’de çektiği fotoğrafa verildi.

Ozan Güzelce’nin ödülü SGDD-ASAM Genel Koordinatörü İbrahim Vurgun Kavlak tarafından takdim edildi.

Ödül törenine katılan AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Nikolaus Meyer-Landrut ise gazetecilerin mesleklerini tehlikeli ve zor koşullar altında yaptığını ifade ederek, “Biz ‘bir resim, 10 bin kelimeden fazla şey ifade eder’ deriz. Bu nedenle dışarıda kocaman bir kütüphane var aslında. 10 bin kelimeyle bazen istediğiniz mesajı veremezsiniz ama bir fotoğrafla tek bir mesaj verebilmek mümkündür” açıklamasında bulundu.

Daha Fazla Bilgi

Dünya Engelliler Günü Sesli Fotoğraf Sergisi

Yaklaşık 4 milyon mülteciye ev sahipliği yapan Türkiye’de yaşayan, neredeyse her beş mülteciden biri engelli. Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu, UNFPA Türkiye; Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği’nin (SGDD-ASAM) iş birliği ve Avrupa Birliği insani yardım fonlarının desteğiyle, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında hazırlanan Sesli-Fotoğraf Sergisinin açılışını yaptı. Engelli mültecilerin kendi çektikleri fotoğraflardan oluşan ve her fotoğrafın Türkçe, İngilizce, Arapça ve Farsça olarak sesli ve yazılı betimlemeleri eşliğinde açılan sergi, 2-5 Aralık tarihlerinde Ankara CerModern’de ziyaret edilebilecek.

Devamını Oku