T.C. Millî Eğitim Bakanlığı ile Taipei Ekonomi ve Kültür Misyonu iş birliğinde yürütülen “Depremden Etkilenen Çocukların Eğitime Erişiminin Kolaylaştırılması Projesi” ile çocukları öğrenme ortamıyla yeniden buluşturmak amaçlanıyor.
Olimpik İltica Vakfı (ORF) tarafından finanse edilen “Dayanışma için Spor Projesi” T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın koordinasyonunda, Birleşmiş Milletler Mülteci Örgütü (UNHCR) ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) ortaklığında yürütülüyor.
Taipei Ekonomi ve Kültür Misyonu desteğiyle yürütülen “Okula Dönüş Projesi”, Antalya’daki Ukraynalı refakatsiz çocukların eğitimlerine çevrimiçi erişimlerini destekliyor.
Avrupa Birliği’nin finansal desteği ile Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) iş birliğiyle yürütülen “Okula Kayıt İçin Destek Programı” Suriyeli çocukların örgün ve yaygın eğitim imkânlarına erişmeleri ve okullaşma oranlarının arttırılmasına katkıda bulunuyor.