Ara
Close this search box.

Nilüfer şarkılarını depremzede çocuklar için söyledi

Ünlü şarkıcı Nilüfer, Hatay’ın Defne ilçesindeki çadır kent alanında UNICEF iş birliğiyle kurduğumuz Çocuk Dostu Alanımızı ziyaret etti.

Nilüfer şarkılarını depremzede çocuklar için söyledi

Ünlü şarkıcı Nilüfer, Hatay’ın Defne ilçesindeki çadır kent alanında UNICEF iş birliğiyle kurduğumuz Çocuk Dostu Alanımızı ziyaret etti.

Depremzede çocuklara keyifli anlar yaşatan Nilüfer, en sevilen şarkılarını çocuklar için seslendirdi. Müzikle neşelenen depremzede çocuklar kaygılarını kısa bir süre de olsa unuttu.

Depremden etkilenen kişilerin karşılaştıkları sorunlara çözümler üretmek ve temel ihtiyaçlarını karşılamada yardımcı olmak üzere çalışmalarımıza devam ederken deprem bölgesindeki en önemli çalışma alanlarımızdan biri de çocukların iyilik halleri. Depreme tanıklık etmek, aile üyelerinden birini kaybetmek ya da aile fertlerinin yaralanmalarına şahit olmak çocukların dünyasında travmatik etkiler yaratıyor. SGDD-ASAM deprem bölgesinde kurduğu Çocuk Dostu Alanlar’da gerçekleştirdiği psikososyal destek temelli etkinliklerle çocukların kendilerini ifade etmelerine olanak sağlıyor. 

Müziğin İyileştirici Gücü

Çocukların yaşadıkları travmayı atlatmalarını sağlayan yöntemlerden biri de Çocuk Dostu Alanlar’da düzenlenen müzik atölyeleri. Müziğin gücüyle iyileşen çocuklara unutamayacakları bir sürpriz ziyaret gerçekleştiren Nilüfer, şarkılarını onlarla seslendirerek hayatları boyunca unutamayacakları bir anı hediye etti. 

Nilüfer’le birlikte şarkılar söyleyen çocuklar daha sonra hayallerini rengarenk boyalarla kâğıda döktü. 

Depremzede ailelerin çadırlarına ziyaretler gerçekleştiren Nilüfer, içinden geçtikleri zorlu süreci depremzedelerin ağzından dinleyerek acılarına ortak oldu. 

Duyuru

İstanbul Temsilciliğimiz Okmeydanı'nda bulunan yeni binamızda hizmetlerine devam ediyor.

Duyuru

SGDD-ASAM İstanbul Temsilciliği Danışma Hattı hafta içi 09.00-12.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.