Ara
Close this search box.

Acil Durumlar için Danışmanlık, Sosyal Yardım ve Koruma Projesi (COPE)

The Center for Disaster Philanthropy (CDP) desteği ile yürütülen “Acil Durumlar için Danışmanlık, Sosyal Yardım ve Koruma Projesi” ile Hatay’da yaşayan engelli bireyler ve bakım verenlere yönelik olarak psikososyal destek sunulması hedefleniyor.

Proje ile depremden etkilenen engelli bireylerin ve bakım verenlerin psikososyal iyilik halini artırmak ve psikolojik dirençliliklerini desteklemek amaçlanıyor. Bu kapsamda; birebir danışmanlık hizmeti sağlanıyor, destek grupları oluşturuluyor ve rekreasyonel aktivitelerle olumlu düşünme, kendini ifade etme, duyguları tanımlama ve zorluklarla baş etme yöntemleri danışanlarla paylaşılıyor.

Engelli bireyler ve bakım verenlerin yanı sıra; genel kamuoyunda engelli bireylerin hak, hizmet ve bilgiye erişimleri konusunda kapsayıcılığı artırmaya yönelik farkındalık geliştirme ve bilgiyi yaygınlaştırma oturumları da proje bileşenleri arasında yer alıyor. “Birlikte İyileşebilmek” misyonuyla gerçekleştirilen oturumlar, psikososyal destek temelli olarak gerçekleştiriliyor.

Projede ayrıca; engelli bireylerin ihtiyaç duyduğu destek materyallerinin edinilmesi için destek sunuluyor.

Kamp alanlarının kapsayıcılığını ve depremzedelerin projenin sunduğu hizmetlere erişimini artırmaya yönelik öneri belgesi hazırlanması da proje hedefleri arasında yer alıyor.

Detaylar

Donorler

CDP

Kapsam Alanı

Hatay

Çalışma Alanları

Psikososyal Destek

Duyuru

İstanbul Temsilciliğimiz Okmeydanı'nda bulunan yeni binamızda hizmetlerine devam ediyor.

Duyuru

SGDD-ASAM İstanbul Temsilciliği Danışma Hattı hafta içi 09.00-12.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.