Ara
Close this search box.

Arama Kurtarma Operasyonlarına ve İnsani Yardıma Destek Verilmesi Projesi

Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ) iş birliğiyle yürütülen “Arama Kurtarma Operasyonlarına ve İnsani Yardıma Destek Verilmesi Projesi” ile yaşanan deprem felaketi sonrasında afet bölgelerinde arama kurtarma ve ihtiyaç analizi çalışmalarıyla tespit edilen hassas durumdaki depremzedeler başta olmak üzere, insani yardım malzemelerinin dağıtımı hedefleniyor.

Proje kapsamında battaniye, mont, gıda, bebek bezi ve hijyen malzemeleri ihtiyaç sahipleri ile buluşturuluyor.

Depremlerin yaşandığı ilk haftalarda SGDD-ASAM Köpekli Arama Kurtarma Ekibi’ne enkaz çalışmalarında kullanılan ekipmanın hızlı tedarikini sağlayan GİZ iş birliğiyle; depremzedeler için yapılan ihtiyaç analizi ve malzeme dağıtımının yanı sıra SGDD-ASAM’ın bölgede oluşturduğu yerleşkelerde görevli personeli için de konaklama, lojistik, ulaşım ve temel ihtiyaç malzemelerinin temini sağlanıyor.

Adana, Adıyaman, Malatya ve Şanlıurfa illerinde doğrudan ihtiyaç tespiti yapılan projede malzeme dağıtımı Toplum Temelli Yerel İnisiyatifler Projesi (CLIP 2) paydaşı olan yerel sivil toplum kuruluşları ile dayanışma içerisinde yürütülüyor. 

Proje illerinde; Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve ilgili belediyeler başta olmak üzere kamu kurumları koordinasyonuyla özellikle ulaşılmakta zorlanılan ve merkezi yerleşimin dışında kalan köy ve beldelerde çalışmalar yürütülüyor. Malatya’da Doğanşehir ve Akçakale gibi depremden yoğun etkilenen ilçelerde, Adıyaman’da ise Hangarlı ve Yaylakonak gibi merkezin uzağında kalan köylerde çalışmalar sürdürülüyor.

Detaylar

Donorler

GIZ

Kapsam Alanı

Adana, Adıyaman, Malatya, Şanlıurfa

Çalışma Alanları

İhtiyaç Analizi

Duyuru

İstanbul Temsilciliğimiz Okmeydanı'nda bulunan yeni binamızda hizmetlerine devam ediyor.

Duyuru

SGDD-ASAM İstanbul Temsilciliği Danışma Hattı hafta içi 09.00-12.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.