Ara
Close this search box.

Güvenli Gıdaya Erişimi Kolaylaştırma ve Destekleme Projesi 

Dünya Gıda Programı (WFP) desteğiyle yürütülen “Sustenance & Recovery Bazaar for Access to Secure Food – SAFEBAZE Projesi” ile Hatay’daki Üzümdalı Geçici Barınma Merkezi’nde gıdaya erişimi kolaylaştıracak market ve dükkanların kurulması, depremzedelerin güvenli gıdaya erişimi ve dolaylı olarak küçük ölçekli işletmelerin yeniden hayata geçirilmesi hedefleniyor.

Proje kapsamında yaklaşık 12 adet küçük işletmenin yer alacağı bir pazar yeri inşa edilecek. Depremden etkilenen işletme sahibi 30 kişinin ve ailelerinin “doğrudan yararlanıcı” olduğu proje ile Üzümdalı Geçici Barınma Merkezi’nde ikamet edecek 22.000 kişiye dolaylı olarak hizmet sunulması ve acil gıda ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanıyor. 

Pazar yeri; şarküteri, manav, fırın, bakkal gibi gıdaya erişimi kolaylaştıran işletmelerden oluşacak. Ayrıca 18 seyyar tezgâh ile esnafa çeşitli gıda ürünlerini satabilecekleri resmi bir pazar alanı da kurularak gıdaya erişimin kolaylaştırılması ve yerel üreticilerin pazarlara erişim fırsatının artırılması proje bileşenleri arasında yer alıyor.

Detaylar

Donorler

World Food Programme

Kapsam Alanı

Hatay

Çalışma Alanları

Sürdürülebilirlik

Duyuru

İstanbul Temsilciliğimiz Okmeydanı'nda bulunan yeni binamızda hizmetlerine devam ediyor.

Duyuru

SGDD-ASAM İstanbul Temsilciliği Danışma Hattı hafta içi 09.00-12.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.