Ara
Close this search box.

Yılın Basın Fotoğrafları 2024 Ödülleri sahiplerini buldu

Sosyal Gelişim ve Dayanışma Derneği Özel Ödülü’nü Uğur Yıldırım kazandı.

Yılın Basın Fotoğrafları 2024 Ödülleri sahiplerini buldu

Sosyal Gelişim ve Dayanışma Derneği Özel Ödülü’nü Uğur Yıldırım kazandı.

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği’nin düzenlediği Yılın Basın Fotoğrafları 2024 Ödülleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ev sahipliğinde gerçekleştirilen bir törenle sahiplerini buldu. Törenin sunuculuğunu Sosyal Gelişim ve Dayanışma Derneği (SGDD-ASAM) Kurumsal İletişim Birim Koordinatörü Murat Barış Koralp üstlendi.

Milliyet Gazetesi Foto Muhabiri Uğur Yıldırım, yarışmada önemli başarılar elde etti. Yıldırım, “Yılın Deprem Seri Fotoğrafı” ve “Yılın Doğa ve Çevre Fotoğrafı” kategorilerinde birinci oldu. Yıldırım, Hatay’da çektiği fotoğrafla da (SGDD-ASAM) Özel Ödülü’nü kazandı.

Yas ve Umut

Depremden 142 gün sonra Hatay’da yıkıntılar arasında müziksiz düğün ile evlenen çifti fotoğraflayan, yas ve umudu bir arada gösteren Uğur Yıldırım, ödülünü SGDD-ASAM Genel Müdürü İbrahim Vurgun Kavlak’tan aldı.

Yılın Basın Fotoğrafları

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği’nin 1985 yılından bu yana düzenlediği “Yılın Basın Fotoğrafları” yarışması, Türkiye’deki basın fotoğrafçılığı alanında öne çıkan organizasyon olma özelliğini taşıyor. Bu yarışma, Türk medyasının en saygın ödülleri arasında yer alıyor ve kazanan kareler Türkiye’nin görsel tarihinde önemli bir yer tutuyor.

Ödül alan fotoğraflar geniş kitlelere ulaşıyor ve aynı zamanda basılı eserler aracılığıyla kalıcı bir şekilde geleceğe aktarılıyor.

Duyuru

İstanbul Temsilciliğimiz Okmeydanı'nda bulunan yeni binamızda hizmetlerine devam ediyor.

Duyuru

SGDD-ASAM İstanbul Temsilciliği Danışma Hattı hafta içi 09.00-12.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.