Ara
Close this search box.
[ SGDD-ASAM ]

Projelerimiz ve Çalışma Alanlarımız

İHTİYAÇ ANALİZİ VE İNSANİ YARDIM

Mültecilerin gıda ve barınma gibi ihtiyaçlarının karşılanması için çalışıyor, acil yardım kitleri ulaştırarak destek oluyoruz.

SAĞLIK

Dil ve kültür farklılıkları nedeniyle sağlık hizmetlerinden faydalanamayan mültecilere gerekli yönlendirmeleri sağlıyor ve sağlık risklerine karşı eğitimler düzenliyoruz.

SOSYAL UYUM

Sosyal uyumun desteklenmesi için birlikte yaşam ve birlikte üretim yaklaşımıyla etkinlikler gerçekleştiriyoruz.

KORUMA VE DÜZENSİZ GÖÇ

Mültecilerin içinde bulunduğu koşulların riskini tespit ederek ilgili kurum ve kuruluşların koruma mekanizmalarını harekete geçiriyoruz.

EĞİTİM

Mülteci çocukların eğitim hakkına erişmeleri için bilgilendirme yapıyor ve okullaşmanın önündeki engelleri aşmalarına destek oluyoruz.

FARKINDALIK YARATMA

Mültecilere yönelik oluşabilecek ön yargıların kırılması ve göç konusunun insani boyutlarının ön plana çıkması için farkındalık yaratma çalışmaları yürütüyoruz.

KAPASİTE GELİŞTİRME

Göç alanında çalışan kurumlar için kapasite geliştirme çalışmaları yürütüyoruz.

GEÇİM KAYNAKLARINI DESTEKLEME

Mültecilerin gıda ve barınma gibi ihtiyaçlarının karşılanması için çalışıyor, acil yardım kitleri ulaştırarak destek oluyoruz.

SGDD GÖÇ AKADEMİ

SGDD Göç Akademisi, SGDD-ASAM’ın uzun yıllar sahada edindiği bilgi ve tecrübe ile göç konusundaki bilimsel bilgi üretimine, bilginin yaygınlaştırılmasına ve pratik ile teorik bilginin bütünleştirmesine katkı sağlıyor.

MIGRANT TV

Türkiye’de yaşayan sığınmacıların ülke ve dünya gündemine dair gelişmeleri takip edebilmeleri ve yaşamlarını kolaylaştırıcı bilgilere ulaşabilmeleri için kurulan Migrant TV yeni programlarına devam ediyor.

[ PROJELERİMİZ ]

Tamamlanan ve Devam Edenler

Koruma, eğitim, sağlık, geçim kaynakları, sosyal uyum başta olmak üzere yürüttüğümüz projelerle mültecilerin yaşam koşullarını iyileştirmeye çalışıyoruz.

Mülteci Çocuklara Yönelik Al Farah Çocuk ve Aile Destek Merkezleri Projesi

Devamını Oku

Kentli Mültecilere Yönelik Koruma, Saha Ziyaretleri ve Çözümler Projesi

Devamını Oku

Duyuru

İstanbul Temsilciliğimiz Okmeydanı'nda bulunan yeni binamızda hizmetlerine devam ediyor.

Duyuru

SGDD-ASAM İstanbul Temsilciliği Danışma Hattı hafta içi 09.00-12.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.